Zahradni traktor

23.02.2013 01:03

Zahradní traktory je dobré si vybírat v kamenné prodejně kde Vám může poradit odborník při výběru. Odborník na zahradní techniku může poradit traktor přesně dle Vašich teréních podmínek a podmínek finančních.

Při výběru traktoru Vám může prodejce zajistit poradenství při výběru traktoru, servis, zaškolení provozu i náhradní díly.

 

25.01.2012 12:53

Alko zahradní traktory jsou postupně naskladňovány do České republiky, stejně jako další zahradní techniku. Alko vydalo nový katalog nabízejí nové modely zahradní techniky. Zajímavé jsou Zahradní traktory, Sekačky, provzdušňovače. Alko nabízí zahradní s motory o síle 15,18, 20 a 22 koňských sil. Žací záběry traktorů (ja široký pruh trávy traktory posekají) se pohybují od 92 cm do 122 cm.

V roce 2011 byl traktor Alko T 16 - 10 HDE favoritem značky Alko. Traktor T16 102 hde nabízel elektrické vyprázdnění koše - pomocí tlačítka se vysypal koš. V roce 2012 je favoritem Zahradní traktor Alko T 18 102.

19.12.2011 15:56

Zahradní traktory

zahradní traktor alko t 20Zahradní traktory jsou nejčastěji používané na údržbu větších travnatých ploch, jako jsou udržované zahrady, parky, či travnaté planiny. Zahradní traktory nejsou vhodné na menší zahrady a pozemky do 2000m metrů čtverečních. Zahradní traktory jsou dle své konstrukce a kvality určené na různé velikosti pozemků a svahů.  Pokud vybíráte zahradní traktor, určitě se řiďte technickými parametry. Klíčové parametry u traktorů je záběr sečení, minimum a maximum střihu. Dalšími klíčovými vlastnostmi traktoru jsou velikost  sběrného koše, výrobce motor a doporučená velikost plochu. Cena za traktor se pohybuje ve od 30 000 až  300 000 kč.

Známé a prodávané zahradní traktory

K často kupovaným traktorům patří traktory značky MTD, Cub Cadet a Karsit Ako U zmíněných traktorů lze dokoupit deflektor, který zajistí výhoz za traktor (zadní výhoz) nebo boční výhoz (díra v boku šasí kudy tráva vylétává). Traktory Alko mají elektrické vyklápění košepomocí tlačítka kdy takto pohodlně koše vysypete. Traktor MTD, Karsit vysypete pomocí tyče ze sedadla, tj není potřeba sesedat z traktoru.Například travní traktor Karsit K 13/92 a MTD 160/92 mají záběr sečení 92 cm, a velikost objemu koše 250. Běžné traktory mají možnost řazení rychlostí pomocí páky. Sedm rychlostí je úcty hodný počet, dražší traktory mají hydrostatickou převodovku kdy se řadí pomocí pedálu - plynulá změna rychlosti.

Zahradní traktory u Namir

Profesionální prodejce Vám dokáže traktor ukázat přímo na obchodě, seznámit Vás s funkcemi ovládáním zahradního traktoru.  Zahradní traktor je ideální koupit v kamenném obchodě, kde vám výrobek prodavač předvede a případně i sestaví. Takový prodeje je specializovaná firma Namir. Ještě vhodnější je využít kombinaci moderních technologií a klasiky. Koupit zahradní traktor pomocí odborníka, ale za internetovou cenu.  Výhodný nákupu po internetu je dán díky nízké ceně, máte možnost porovnat si s konkurenčními výrobky.  Uzavření nákupu i platba je snadné a rychlá činnost.

 

 

22.11.2011 14:53

Zahradní traktory na konci roku 2011 jsou žádanými stoji hlavně mezi firmami. Firmy vyčerpávají své určené rozpočty na nákup techniky. Zahradní traktory které si v tuto chvíli objednáte, je nutné předem dobře vybrat. Ne všichni dodavatelé a výrobci mají zahradní traktory skladem a proto můžete na stroj čekat i do jara. Výhodně lze nakoupit české kvalitní zahradní traktory značky Karsit. Jedná se o traktory vyráběné v Jaroměři. V nabídce jsou stroej s různými výkony motoru a rozměrem šasí.

20.10.2011 15:19

Jak si vybrat správný zahradní traktor?

zdroj textu: https://www.garland.cz/woodster/

zahradní traktor podle velikosti pozemku

1. Velikost trávníku který budete sekat
Pro výběr zahradního traktoru je nutné znát velikost plochy, kterou budete sekat, je určitě klíčovým faktorem při rozhodování o typu traktoru. Abyste získali základní představu, použijte graf nahoře. ČÍm větší pozemek tím větší záběr má zahradní traktor mít.

2. Povaha terénu
Uvažujte o modelu zahradního traktoru se širšími pneumatikami a výkonnějším dvouválcovým motorem pro sečení svažitého či kopcovitého terénu. Pro nerovný povrch se také výborně hodí zahradní traktory MTD s kolečky na žacím ústrojí, zabraňujícími poškození trávníku.

3. Členitost terénu pro výběr traktoru
Pokud je plocha kterou budete sekat zahradním traktorem často přerušována různými členitostmi (stromy, záhonky, zídkami ap.), je nutné vybírat traktor s dobrými manévrovacími schopnostmi, malým poloměrem otáčení a vhodnou převodovkou. Co se týká poloměru otáčení, jedním z největším raidem jsou zahradní traktory Cub Cadet RZT 50, RZT 54, ALL ROUNDER 50 a serie FMZ s nulovým poloměrem.

4. Mulčování, sběr, výhoz zahradního traktoru
Mulčování má výhodu, jelikož rozsekané kousky trávy se přirozenou cestou rozkládají a předávají tak půdě důležité živiny. Z tohoto pohledu můžeme na mulčování nahlížet jako na způsob, jak ideálně pohnojit trávník čistě přírodní a ekonomickou cestou. V suchých letních měsících pak mulčování slouží jako prevence před přílišným vysušováním trávníku. Pro dosažení perfektního a profesionálního vzhledu trávníku využijete sběr do koše, který umožní kompostovat trávu odděleně.

Většina modelů zahradních traktorů značky MTD umožňuje pohodlné vysypávání koše přímo z místa řidiče. S pomocí deflektoru sečení může být posečená tráva rovněž vyhozena přímo na zem - bez nutnosti sbírání do koše. Hodí se zvláště pro sečení velkých ploch, pokud to ovšem nepřekáží z estetického hlediska. Pak je možné použít mulčovací sadu. Traktory s bočním výhozem jsou ideální na úpravu velkých ploch. Ve spojení s mulčovací sadou Vás uspokojí i estetika posekané plochy a odpadne Vám starost s velkým množstvím posekané trávy.

Mnoho lidí si milně myslí, že mulčování a deflektor je pouze sundání koše na sběr.  Zahradní traktory mají čidlo které hlídá zda je koš správně nasazen, jelikož pokud není nasazen vůbec mohli by vyletující předměty někoho zranit, či způsobit škodu.1. výhoz
2. sběr
3v1 volitelněPříslušenství možno dokoupit (deflektor,
mulčovací sada nebo koš u traktorů
s bočním výhozem)
3v11. výhoz
2. sběr
3. mulčování
 

5. Typ převodovky traktoru pro zahradní použití

TransmaticTransmatic převodovka traktoru
Princip připomíná běžnou manuální převodovku u automobilů. Je zde volič rychlostních stupňů, pouze spojkový pedál chybí. Je součástí pedálu brzdového (první poloha). Zpomalení se děje buď přibržďováním nebo přeřazením na nižší rychlostní stupeň (a obráceně). Po uvolnění brzdy se rychlost vrátí na předem nastavenou hodnotu. Vše je nezávislé na rychlosti pohybu nožů žacího ústrojí. Převodovka je velice odolná a má malé nároky na údržbu.

AutoDriveAutoDriveTM
Převodovka využívá patentovaného systému nastavitelného převodového ústrojí a umožňuje rychlost pojezdu až 10 km/h. Výhodou této převodovky je bezúdržbový provoz zahradní traktor. Pákou převodovky si pouze vyberete směr - dopředu nebo dozadu - a rychlost potom pohodlně regulujete plynovým pedálem. Převodové stupně se mění automaticky. Obě ruce zůstávají na volantu. Tato převodovka nejvíce připomíná automatickou převodovku v automobilech. Výhodou převodovky jsou, díky mechanickému principu, i nízké náklady na případné opravy.

HydrostatHydrostat zahradního traktoru
Hydrostatická převodovka zahradního traktoru znamená vstup mezi hi-tech systémy. Srdcem je uzavřené samomazné olejové čerpadlo, zaručující minimální nároky na údržbu a neobyčejnou trvanlivost této převodovky. Ovládání je ještě komfortnější než u AutoDriveTM. Není zde žádná řadící páka, vše se ovládá dvěmi pedály (dopředu/dozadu). Regulace rychlosti pojezdu je dokonalá, řazení je prosto jakýchkoliv rázů. Ve spojení s tempomatem poskytuje maximální možné pohodlí při sečení rozlehlých pozemků.

Dokonalost dělají detaily

   
ErgonomiePříkladná ergonomie ovládacích prvků.
Malý poloměr otáčeníMalý poloměr otáčení, pro skvělou ovladatelnost. Některé stroje Cub Cadet mají dokonce nulový poloměr otáčení.
   
Vyprazdňování koše z místa řidičeU traktorů se zadním výhozem koš snadno vyprázdníte z místa řidiče buď manuálně nebo elektricky.
Traktory se zadním výhozemTraktory se zadním výhozem a dvěmi či třemi noži mají systém, kdy nože rotují proti sobě a výsledný sací efekt dovoluje profesionální sběr při všech podmínkách.
   
Žací ústrojíŽací ústrojí je výkyvné a má dvě nebo čtyři speciální kolečka zabraňující poškození trávníku. Velkou výhodou jsou hladké řemeny pro pohon nožů, které se při nárazu nožů na překážku pouze protočí. U konkurenčních systému (ozubené časované řemeny) Vás může čekat velmi drahá oprava.
PneumatikyRozměr a speciální vzorek pneumatik chrání váš trávník před poškozením.
   

Rám bez středového tunelu uprostřed traktoru

Pro snadné a komfortní nastupování na zahradní traktor a vystupování z vašeho traktoru. Samonosný rám je vyroben z jRám bez středového tuneluakostní ocele.

Tempomat zahradního traktoru

TempomatPouhým stisknutím tlačítka traktor udržuje zvolenou rychlost a Vy můžete dát nohu z plynu. Ideální pro sekání velkých ploch bez únavy kotníků. Sešlápnutím akcelerátoru nebo brzdy se systém automaticky deaktivuje.

 

Snadné sundávání koše zahradního traktoru

Snadné sundávání košeManipulace s velkým a robustním košem může být pro některé zákazníky namáhavá. Zahradní traktory Yard-Man a Cub Cadet jsou vybaveny unikátním systémem sundávání a opětovného nandávání sběracího koše. Jedním pohybem páčky odjistíte koš, který pomalu sjede až na zem. Zde ho dvěma lehkými pohyby odjistíte a můžete ho uklidit. Při nasazování koše postupujete obráceně. Vše zvládnete bez námahy a zvedání těžkého koše z traktoru.

28.06.2011 14:40

Zahradní traktory jsou jedním z nejprodávanějších strojů na údržbu zahrad. Zahradních traktrů je nepřeberné množství. Nechte si poradit při výběru zahradního traktoru v diskusi na odborném serveru.

23.06.2011 17:45

Rada odborníka na motory:

Jak pracuje motor sekačky

Sekat trávu z kopce obyčejnou sekačkou nedoporučuji, neboť nakloníte motor sekačky tak, že se olej přelije do přední části motoru sekačka. Přelitý olej bude to mít vliv na jeho spalování během sekání trávy. Při sekání z kopce klasickou sekačkou Vám také snadněji uklouznou nohy, zejména na vlhké trávě. Sekání bubnovou sekačkou je mnohem bezpečnější, kola kvalitní sekačky mají hrubý vzorek pneumatik. Kvalitní bubnové sekačky mají traktorový vzorek pneumatik.

Sekání z kopce sekačkou

Z kopce sekačka nebrzdí při zapnutém pojezdu, je tam volnoběžka. Po vrstevnici samozřejmě také můžete sekat, já bych sekal šikmo do kopce v těch největších sklonech. Sekačku s motorem Honda bych doporučil, neboť s Hondou mám jen ty nejlepší zkušenosti, ale není to podmínka. V každém případě ale u Hondy je uveden vyšší náklon motoru na svahu.

Bubnové sekačky

Ale třeba bbnovou sekačku máme s motorem Briks and Streton a i tu předchozí jsme měli s motorem BS a nebyl žádný problém. Ovšem Hondu na bubnové sekačce bych nevyměnil.Bubnové sekačky s Hondou je x modelů od x výrobců a prostě cenu a výbavu si musíte zvolit sami. Pozor na levné noname značky s údajným motorem Honda. Je to jen napodobenina, která má značně nižší životnost a nesrovnatelnou poruchovost.

kompletně využito textu: https://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/sekacka-pro-louku-ve-svahu-226349/?stranka_oblast=

25.05.2011 12:11

Tlak pneumatiky, správný tlak zahradního traktoru


 1.  zkontrolujte tlak v pneumatice. Obyvklý tlak je 100 kPa na přední nápravě zahradního traktoru a 80 kPa   na zadní nápravě .
 2.  tlak upravte dle potřeby , lze použít hustilka (pumpička) pro automobil. Odpuštění tlaku lze stlačením malého pístu ve ventilku pneumatiky traktoru.
 
Předepsaný tlak v pneumatikách je důležitý pro rovnoměrné sečení.
 

24.05.2011 17:00

Zahradní traktory vyhledávat i s našeptávačem je možné na zajímavých stránkách www.namir.cz. Zahradní traktory najdete podle ceny, výhozu posečené trávy, nebo podle výýrobce.

Máte zájem si prohlédnout zahradní traktor ve 3D animaci? Jistě si ji prohlédnete v sekci zahradní traktory.

15.02.2011 13:52

Verze Alko T16-102HD a AlkoT16-102HE se liší v tom že verze E má elektromagnetické vyklápění sběracího koše.
Traktor Alko T16-102 je velkou konkrecí traktorům kolem 80 000Kč v doporučené ceně, jako jsou traktory značky MTD, Yard Man, Solo, Karsit a podobně. Zahradní traktor má tlakové mazání motoru které dovolí stoupání traktoru do kopce až do sklonu 30°. Jedním projetím traktoru po trávě posečete v šířce až 102cm.Malý traktůrek na zahradu  Alko T 16-102H(D)E

Jedná se o výborně vybavený traktůrek na zahradu německého výrobce Alko který se prodává pouze ve specializovaných obchodech. Traktor Alko T16-102HD či E stejně jako všechny výrobky Alko červené verze nelze zasílat kurýrní poštou. Zahradní traktory Alko červené verzi musí zákazník převzít sestavené, vyzkoušené a naservisované. Prodejce tyto zahradní traktory musí zákazníkovi předvést! Specializovaný prodejce Namir Vám nabídne zahradní traktor pomocí internetu, ale připravený  traktory T16-102HD nebo Alko T16-102HEpřiveze a zaučí obsluze!

Ložiska zahradního traktoru Alko nejsou čínská. Životnost traktoru je delší než u traktorů čínských ložisek.

Zahradní traktor Alko
vychází z koncepce traktorů značky Brill. Značka i firma Brill byla koupena firmou Alko v důsledku krize.
 

Záznamy: 1 - 10 ze 28
1 | 2 | 3 >>

Informace o Traktoru   

TentoVweb přináší infromace jak nakoupit nářadí. Jak se o nářadí a zahradní stroje starat. Zároveň nabízí tipy na dárky a nákupy.

Zahradní traktory, Vrtačky a vrtací šroubováky, Sněhové frézy, Akumulátorové nářadí, Kladiva, Zahradní traktory, Křovinořezy a strunové sekačky, Travní provzdušňovače, Zahradní drtiče, Plotostřihy, Štípače na dřevo, Řetězové pily, Kultivátory, Zahradní vysavače a fukary, sněžné frézy, Postřikovače, Míchadla, Pily, Brusky - úhlové, Brusky, Frézy, Hoblíky a hoblovky, Horkovzdušné pistole, Vysavače (průmyslové), Elektrocentrály, Utahováky rázové, Řetězové dlabačky, Sádrokartonové šroubováky, Řezačky, Nůžky a prostřihovače, Hřebíkovačky a sponkovačky, Kompresory, Rozmetadla, Accu program, Příslušenství zahrada, Akční sety nářadí, Mulčovače, Malotraktory RZS, Vrtáky benzínové, Stolní pily, Soustruhy, Příslušenství, Odsavače prachu, Vzduchové nářadí, Lepící pistole, Svářecí technika, Zahradní nábytek, Stavební míchačky, Fiskars, XXX Ostatní, Vysokotlakové čističe, Věrnostní system, Lasery a geodetické přístroje, Bezpečnostní oblečení, Žebříky hliníkové, Sekačky, Vodárny a čerpadla, Evolution multifunkční stroje, Vibrační desky, Zametací kartáče motorové, Pásové transportéry, Plošiny, KNIPEX, Odvlhčovače, tipy na vánoční dárek

 

Zahradní traktory