Drtiče větví

28.06.2011 14:43

Který štípač dřeva je vhodný na metrová polena smrku? Který štípač je vhodný na polena dubu? Tyto a další otázky můžete položit v diskusi a nechat si poradit.

Poradna štípačů dřeva je součástí profesionálního prodeje zahradní techniky. Ptejte se odborníků na zahradní technika a štípače.

06.04.2011 11:51

Štípač na dřevo Scheppach HL 1200 není v české republice dostupný do května 2011. Dodavatel do České republiky je bude naskladňovat v průběhu května. Štípače Schepach (šepach) jsou jedním z nejkvalitnějších štípačů na hobby i profi použití. Tyto štípače se vyznačují německou precizností při výrobě.

01.03.2011 17:14

Scheppach štípač dřeva je jedním z nejspolehlivějších štípačů dostupných cenových hladinách. Scheppach vyrábí vynikající štípače již od základnjí hobby a řady až po profesionální štípače dřeva.

22.02.2011 11:21

Hydraulický štípač na dřevo LF 100 Woodstar

štípač LF 100 je vhodný  pro velmi náročné práce. Poku máte zkušenosti se slabšími modely štípačů na dřevo jistě Vás překvapí síla štípače na dřevo LF 100  který  rozštípne jakékkoli bežný typ dřeva až to až do délky 138 cm.

Mohutný tlak štípače LF 100 je až 10 tun je dán konstrukcí štípače a použitém materiálu. Materál štípače jsou ocelové plechy o tloušťce až 6 mm, ostatní štípače mají mnohem tenčí plechy.

Díky tomu má štípačka na dřevo LF 100 Woodstar delší životnost a výborně odolává všem deformacím při štípání velmi tvrdých druhů dřeva. Protože se u tohoto štípače předpokládá práce i s velmi těžkými poleny, je stroj vybaven extrémně nízkou základnou, díky které nemusíte zvedat těžká polena do výšky. Pro kratší polena je LF 100 vybaven sklápěcím stolkem a pro ještě menší špalky je tu i další odnímací pracovní stůl. Štípač dřevěných polen LF 100 Woodstar je unikátní štípač o tlaku až 10 tun.

využito textu: dobre-naradi.cz

25.11.2010 16:04

Štípač na dřevo WOODSTER LV 70M

Štípač na dřevo WOODSTER je vhodný pro  štípání palivového dřeva, které se poté stává velmi jednoduchým úkolem. Silný štípač na dřevo s napájením 400Volt a se zdvihem pístu  50 cm si velice dobře poradí s poleny dlouhými až 106 cm.

Díky promyšlenému rozmístění ovládacích prvků je obsluha stroje pohodlná a obouruční ovládání stroje zajišťuje vaši maximální bezpečnost. Štípače Woodster LV 70 i další typy Woodster používají při stavbě strojů nejsilnější ocelové plechy ve své třídě, a proto je i konstrukce tohoto základního vertikálního modelu dostatečně robustní a odolná proti nežádoucím deformacím i při štípání tvrdších druhů dřeva. Velká kola a transportní madlo dovolují lehkou manipulaci s celým strojem.

Technické parametry štípače na dřevo:
Délka polena: 58 / 77 / 106 cm
Průměr polena max.: 30 cm
Rozměry stroje: 850/440/1 530 mm
Výška štípacího stolu: 280 / 570 / 770 mm
Olejová náplň: cca 4 l
Hmotnost: 104 kg

Motor: 400 V/50 Hz
Příkon: 3 000 W
Počet otáček: 2 800 ot/min.
Štípací tlak: 7 t

23.09.2010 11:07

Vertikální štípačky

Vertikální štípačky na dřevo jsou to již robustní stroje o váze nad 100 kg.  které jsou vybaveny kleštinami pro uchycení dřeva. Dřevo -kulatina se poté nevysmekne. Kleštiny vertikální  štípačky do kterých se uchytí poleno pomocí rukojetí, čím se zabrání případnému odlétnutí rozštípnutých polen  do boků.
Teprve tlakem na obě rukojeti směrem dolů se uvede v činnost štípací klín štípačky dřeva.

štípače vertikální

10.08.2010 13:48

benzínový drtič DB 406

Prodejce zahradní techniky Mountfield nabízí benzínový drtič DB 406 který Mountfield inzeruje jako výkonný stroj se spalovacím motorem. Tento drtič - štěpkovač DB 406 má výkonný motor Briggs & Stratton používaný v zahradní technice. Drtič větví zvládne větve o průměru až 8 cm.

Cena tohoto drtiče je 29 590Kč - Moutnfield červenec 2010.

Velmi zajímavým ekvivalentem je elektrický drtič větví  štěpkovač:

Drtič větví Scheppach Biostar 3000 - 230V

Vysoké tempo – nízký hluk drtiče.
Drtič větví Biostar 3000 zpracovává materiál tak rychle, že nebudete mít před vkládáním další větve čas na odpočinek.
Výkonný motor pohání velký šikmý nožový. Cena je 18600 Kč

04.08.2010 12:10

Woodster LV 100 je odvozen od nejprodávanějšího evropského modelu LV 80. Štípač LV 100 me ale silnější motor, větší píst a zesílený rám, který zůstává stabilní i při maximálním zatížení 10 tun. Díky promyšlenému rozmístění ovládacích prvků je obsluha štípače LV 100 pohodlná a obouruční ovládání stroje zajišťuje vaši maximální bezpečnost.

Pracovní stůl štípače LV 100 je nastavitelný do 3 poloh a umožní tak pracovat vždy co nejefektivněji. Robustní konstrukce a vysoce kvalitní štípací klín zaručují dlouhou životnost stroje a bezporuchový provoz. S tímto vertikálním štípačem se štípání i tvrdšího palivového dřeva stává snadným úkolem. Silný stroj LV 100 s napájením 400V a výkonem 4 kW si velice dobře poradí s poleny dlouhými až 107 cm. Velká kola a transportní madlo dovolují pohodlnou manipulaci s celým štípačem dřeva.

 

Štípač na dřevo Woodster Lv 100Klikněte pro větší foto      Klikněte pro větší foto10 tun  

 

07.06.2010 14:06

Nová videa na drtiče větví - štěpkovače.

Drtič (štěpkovač) větví
Profi prodejce zahradní techniky www.namir.cz natáčí videa zahradní techniky.

Nové video je o zahradních drtičích  větví a dřeva. Na videu jsou drtiče větví Hecht 625 a RES 2540B .

Vám přináší nová videa štěpkovačů.
Na videu si můžete porovnat štěpkovač (drtič) větví

---video zahradního drtiče větví  štěpkovače HECHT 625 Silent:

 

 

--- Drtič větví štěpkovač RES 2540B. Res 2540 od výrobce Rigit.

 

LF 100

Štípač LF 100 si pochvalují lidé kteří jej koupili. Třeba zde si pán štípač dřeva pochvaluje velmi dokonce prodejci zaslal fotografie jak se štípačem pracoval.

LF 100 štípač doporučovaný profesionálním autorizovaným prodejcem. Fotografie od zákazníka.

lf 100

LF 100 je vybaven obouručním systémm spouštění stroje. LF 100 zaručuje, že vaše ruce budou vždy v bezpečné vzdálenosti od pracovní dráhy štípacího klínu. Velká kola a transportní madlo usnadňují manipulaci s celým strojem.

Lf 100 Woodster štípač,  kvalitní na dřevo.  Woodster lf 100 je oblíbená štípač mezi hooby zahradkáři a poloprofesionánlí použití.

Propracovaný bezpečnostní systém Lf 100 Woodster splňuje i ty nejpřísnější německé normy a téměř vylučuje možnost
nechtěného spuštění stroje. Obouruční systém Lf 100 Woodster štípače spouštění stroje zaručuje, že vaše
paže budou vždy v bezpečné vzdálenosti od pracovní dráhy štípacího klínu. Velká kola a transportní madlo usnadňují manipulaci s celým strojem.

Štípač LS 6

LS 6

Štípač VeGA LS6


Tento štípací stroj  LS6 je nejsilnějším a nejlépe vybaveným modelem z celé řady horizontálních štípačů.
Pouze s tímto modelem dosáhnete několikanásobné úspory času při štípání.

Za prvé je to díky standardně dodávanému čtyřramennému klínu v štípači  LS 6, který zpracuje poleno (doporučujeme
spíše měkčí dřevo) na čtyři části během jednoho pracovního cyklu.  za druhé je to
systémem, který umožňuje 9 různých nastavení délky pracovního cyklu štípače LS 6 pístu podle délky
polena.
Nemusíte tak pokaždé čekat (jako u jiných strojů), až se píst po každém pracovním
cyklu vrátí úplně zpět do základní polohy. Další výhodou stroje je standardně dodávaný podstavec.

Stránka o štípačkách na tomto webu

Drtič větví

Drtič větví >drtí malé větvě a stromky. Elektrický drtič větví  >je užitečný nejen na podzim a z jara.

Drtiče větví

jsou základem každé větší zahrady. https://www.namir.cz/zahradni-drtice >

Znám drtič větví  Al-ko 2400. Křivé větve v něm drtit, to je umění. Slabší větvičky,  pod půl cm to jenom žvejká. Myslím si, že ty by se lépe drtily ve válcovém drtiči větví. Je potřeba se starat i o řezné kotouče.

Otevírání stroje je na dlouho, než se s ním člověk naučí pracovat. Je tam takový šroub.. . Dobrá je pojistka proti spuštění drtiče.

> Drtič větví Gardener sr-2200-5712

info o Drtic větví /stepkovac Al-ko >

 štípačka na dřevo (prodej)

Štípačka na dřevo je postavena na ocelovém rámu, dále je složena z vysokotlakém pístu, elektrickém motoru, čerpadla oleje, a štípacího klínu >. Základem štípání je, že se štípací klín se pod tlakem hydraulického pístu zarazí do dřeva. Hydrauliku každé štípačky pohání elektromotor nebo benzínový čtyřdobý motor. Štípačky na dřevo je primárně určena pro štípaní kmenů. Kmen při štípání musí být držen v poloze, kdy je špalek postaven v poloze proti štípacímu klínu. Držení štípaného kmenu ve správné poloze oproti klínu zajišťuje stolice stroje.

Štípačky na dřevo > lze rozdělit na vertikální a horizontální.

* Vertikální (kolmé) štípačky jsou výkonnější než horizontální. Hmotnost těchto štípaček bývá cca 120 i více kg. a cena štípaček kolem (zde)15 000 Kč. Jsou stavěny na častější používání a štípání průměrů až 35 cm klády. Mívají nastavitelnou výšku štípače. Bývá použit třífázový motor o výkonu více jak 3 KWat. Ten vyvine tlačnou sílu i přes 6000Kg a taková štípačka zvládne bez problémů štípání polen o délce 1 metr a o průměru větším jak 30 cm.

* Horizontální štípou dřevo ve vodorovné poloze kdy je dřevo položeno. Vodorovné štípačky mají větší sílu než vertikální štípače. Příkon elektromotoru je cca do 1.500 wattů. Proto je doporučeno Doporučují se pro méně časté použití a pro štípání menších kusů klád do 50cm délky a kolem 25 cm průměru . Tyto štípačky se obvykle zapojují do běžné zásuvky. Tyto horizontální štípačky koupíte (zde) do cca 6000 Kč.